kiwi

Kiwi ze skleníku

Aktinidie nebo také kiwi, je popínavou rostlinou, která přináší ovoce již druhým rokem po výsadbě. V květnu se vyvíjí atraktivní bílé květy, které se pak promění v plody připomínající angrešt (od 3 do 4 cm). Samotná rostlina dorůstá až 5 metrů a je schopna se vyvíjet až 50 let.

Pokračovat ve čtení

hrášek

Jak pěstovat hrášek ve skleníku

Hrášek, jako jeden z mála se opravdu hodí k zimnímu pěstování ve skleníku, protože je mnohem snášenlivější k chladu než jiné druhy zeleniny. Pravdou totiž je, že teplé počasí často nepříznivě ovlivňuje produkci hrachových lusků. Pokud milujete hrášek a máte skleník, pak si tato zelenina určitě zaslouží místo v něm.

Pokračovat ve čtení

choroby paprik

Choroby paprik ve skleníku i mimo něj

Papriky – oblíbené zahradní rostliny s velmi chutnými a rozmanitými plody, které, ač se nezdají, jsou velmi choulostivým druhem zeleniny. Pochází ze Střední Ameriky a dnes se již pěstují po celém světě.

Pokračovat ve čtení

svilušky ve skleníky

Svilušky ve skleníku

Pokud vám vaše pokojové rostliny začínají chřadnout, nejspíše máte doma na nezvané návštěvě svilušku. Obávaného škůdce venkovních i domácích rostlin. Tipy jak se zbavit svilušek jednou pro vždy naleznete v textu níže:

Pokračovat ve čtení

choroby okurek

Choroby skleníkových okurek

Choroby skleníkových okurek jsou zpravidla stejné, jako ve volné zahradě. Okurky jsou totiž obecně náchylné k různým chorobám: většinou proti houbovým a virovým infekcím. Některé z nejčastějších chorob okurek zahrnují padlí, bakteriální vadnutí, okurkové brouky, mozaiku okurky a plíseň.

Pokračovat ve čtení

svinky

Svinky ve skleníku

V přírodním koloběhu hrají svinky důležitou roli - jsou všežravé, a tak pomáhají s likvidací tlejících rostlin a mrtvých těl živočichů, a tím obohacují půdu. Proto bysme se je neměli snažit ze zahrady vystrnadit za každou cenu, ale spíše jejich výskyt regulovat tak, aby víc pomáhaly, než škodily.

Pokračovat ve čtení

mravenci

Mravenci ve skleníku

Na podzim snad není jediného zahrádkáře, který by ve své zahradě nesetkal tváří v tvář s mravenci, kteří netouží po ničem jiném, než se ohřát a najíst, a tak je poměrně často v tuto dobu potkáváme i u nás doma – nemilé. Pokud však mravence ve skleníku nebo na zahradě necháte, můžou vám totálně zdevastovat úrodu.

Pokračovat ve čtení