česnek

Pěstování česneku ve skleníku

V hlubinách zimy se moc zahradničit nedá, avšak existuje jedna plodina, která může být pěstována i v nevytápěném skleníku. Tato rostlina je velmi lukrativní a více než zdraví prospěšná.

Pokračovat ve čtení

polykarbonát

8 výhod polykarbonátového skleníku

V posledních letech se polykarbonátové skleníky staly stále více populární a zdá se, že předjímají sklo jako hlavní materiál používaný k zakrytí skleníků. Tento článek zdůrazňuje několik hlavních výhod spojených s nákupem polykarbonátového skleníku.

Pokračovat ve čtení

rostlinky

Jak vytápět skleník bez elektřiny

Skleník je pro některé lidi zastrašující záležitostí, je přece už dost těžké platit účty za elektřinu, při vytápění domu, natož ještě vytápět mohutný skleník. Nic ale není tak černé jak se zdá, a my pro vás máme pár tipů, jak „vytopit a neprodělat“…

Pokračovat ve čtení

Čmelák

Čmelák nebo včela do skleníku?

Dlouho a dlouho se už diskutuje o tom, kdo je lepší opylovač skleníkových plodin? Čmeláci nebo včely medonosné? V historii byly včely využívány zemědělci k opylování potravinářských plodin, ale stále častěji si na pomoc oni zemědělci berou právě čmeláky.  Tady máte 12 důvodů proč:

Pokračovat ve čtení

skleník

Jak používat skleník: Krok za krokem

Existuje několik typů a stylů skleníků, od volně stojících až po naklápěcí. Volně stojící konstrukce jsou umístěny na vašem dvorku a naklápěcí mají pouze tři stěny; Čtvrtá je zeď stávající struktury - tj. váš dům. Výběr je pouze na vás…

Pokračovat ve čtení

skleník

Co je skleník a proč ho používat?

Skleník, to je struktura se stěnami a střechou, vyrobenou převážně z průhledného materiálu, jako je například sklo, ve kterém se pěstují rostliny vyžadující regulované klimatické podmínky.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2